Blog o farbach dekoracyjnych

Blog, na którym opisuję różne rodzaje farb. Porady dotyczące remontu

Navigation Menu

Jaki kolor ścian wybrać?

Jaki kolor ścian wybrać?

Posted by on 16.11.2015 in Kolory, Porady, Rodzaje farb | 0 comments

Wbrew pozorom wybór koloru farby, którą pokryjemy nasz salon czy sypialnię, ma ogromne znaczenie. Odpowiedni dobór odcienia farby nie tylko podkreśli charakter pomieszczenia, ale też jest gwarancją uzyskania pożądanego efektu końcowego.

Read More

Nowoczesne malarstwo

Posted by on 06.11.2015 in Rodzaje farb, Technika | 0 comments

kolory malowanie ścianyBardzo często słyszymy, że jakiś obraz został sprzedany za miliony dolarów, czego nie jesteśmy w stanie zrozumieć, ponieważ przedstawia on zwykłą plamę. Staramy się znaleźć ukryte znaczenie, ale bezskutecznie. Oprócz dziwnych obrazów, tworzone są także różne wariacje ścienne, które stają się dekoracją wnętrza. Powstają nawet specjalne widowiska, podczas których w nietypowy sposób artyści malują ściany.

Gdy chlapanie farbą już się przejadło, powstał nowy pomysł, aby w ściany rzucać całymi puszkami farby. Po takim potraktowaniu ściany, można na niej zaobserwować najrozmaitsze wzory. Niektórzy oczywiście mówią, że to sztuka nowoczesna, dla innych jest to po prostu zwyczajny przypadek. Przypadek lub nie, ale i tak wygląda to niezwykle ciekawie i ściana z taką historią będzie cenna nie tyko dla nas ciekawym wspomnieniem, ale i interesującą opowieścią dla przyszłych gości, którzy będą zainteresowani powstaniem takiej dekoracji.

Innym sposobem jest strzelanie farbą z pistoletu. Można napełnić pistolety różnymi barwami i w ten sposób również w szalony sposób uatrakcyjnić wnętrze. Zarówno ten sposób, jak i poprzedni, może być pomysłem na parapetówkę, w czasie której tego rodzaju zabawa wprawi w znakomity nastrój naszych gości, a my przy okazji będziemy mieć błyskawicznie, acz nieszablonowo pomalowaną ścianę.

Kolejną metodą na abstrakcyjne pomalowanie ściany, jest napełnienie farbą balonów. Można się łatwo domyślić, co z tymi balonami należy później zrobić – oczywiście rzucić nimi o ścianę. Taka zabawa na pewno spodoba się najmłodszym, więc można zachęcić je do pomocy. My zyskamy dekorację rodem Muzeum Sztuki Współczesnej, a dzieci ogrom radości.

Niewiele jest odważnych osób, które na takie malowanie by się skusiło. Ludzie uwielbiają mieć idealne mieszkania, jak z katalogów. Jednak jeżeli mamy wyobraźnię i odrobinę szaleństwa we krwi oraz nie boimy się nowych wyzwań, to te sposoby będą idealne na ożywienie naszego domu i zdobycie niezapomnianych wrażeń z samego malowania.

Read More

Farby elewacyjne – co winniśmy wiedzieć?

Farby elewacyjne – co winniśmy wiedzieć?

Posted by on 19.07.2015 in Rodzaje farb | 0 comments

Farby elewacyjne, inaczej fasadowe, powinny utrzymywać się na powierzchni przez wiele lat i wyglądać efektownie. Nie powinny blaknąć. Zwykle producenci farb na swoich stronach www umieszczają kalkulatory, za pomocą których obliczyć można ile farby potrzebne będzie do pomalowania określonej powierzchni.

Read More

Farby lateksowe

Farby lateksowe

Posted by on 12.07.2015 in Rodzaje farb | 1 comment

Rynek farb wypełniony jest różnymi ich rodzajami, pod kątem powłoki jaką mają być malowane, nasycenia, czy zmywalności. Farby z dodatkiem lateksu kojarzą nam się z odpornością na mycie. Pomimo że są droższe od zwykłych farb, ze względu na swoje właściwości cieszą się powodzeniem.

Read More