Posted by on 08.03.2017 in Porady | 0 comments

Sypialnia to miejsce, gdzie śpisz i wypoczywasz, dlatego aranżacja tego pomieszczenia jest szczególnie ważna. Jeśli chcesz spać i każdego dnia budzić się w przyjaznym otoczeniu, sprawdź o czym warto pamiętać, aranżując sypialnię.

Komfortowa i dobrze urządzona sypialnia to podstawa zdrowego i relaksującego snu. Przytulne wnętrze pozwoli ci się zrelaksować i z pewnością wprawi cię do dobrym nastrój. Aby stworzyć taką sypialnię, zastosuj w tym celu kilka sprawdzonych wnętrzarskich trików.

Zacznij od kolorów

art-wall-brush-painting-large

Sypialnia to przede wszystkim miejsce odpoczynku, dlatego powinny w niej dominować stonowane barwy, które wpłyną na ciebie pozytywnie. Najlepiej sprawdzi się tu biel, szarość, beż, pudrowy róż oraz błękit, czyli kolory, które pomogą wyciszyć emocje. Poszukując idealnego odcienia do swojej sypialni stawiaj na mniej intensywne barwy – nie tylko łatwiej je łączyć z innymi kolorami, ale też tworzą bardziej harmonijne zestawienia. Więcej na ten temat znajdziesz na http://dom.haloursynow.pl/artykuly/w-jakim-kolorze-urzadzic-sypialnie,7491.htm

Otul pomieszczenie tkaninami

vintage-635262_1280

Tekstylia pełnią nieocenioną rolę w aranżacji wnętrza – dzięki nim pomieszczenie zyskuje interesujące dekoracje oraz staje się przytulniejsze. Zamiast tradycyjnych rolet postaw w sypialni na zaciemniające zasłony – tkanina układająca się w eleganckie fałdy sprawi, że po pomieszczeniu nie będzie roznosił się pogłos. Wykorzystaj także dodatkowe pledy, narzuty i poduszki dekoracyjne – układając je na łóżku w ciekawą kompozycję sprawisz, że mebel będzie wprost zapraszał do ucięcia sobie regenerującej drzemki.

Świeże powietrze

rose-115646_1280

Nic tak dobrze nie wypływa na komfort snu, jak świeże powietrze. Naturalnie nie zawsze temperatury na zewnątrz pozwalają spać z otwartymi oknami, dlatego aby powietrze w twojej sypialni było przyjemne, w aranżacji pomieszczenia wykorzystaj rośliny. Aloes zwyczajny, figowiec sprężysty czy szeflera to tylko kilka spośród wielu roślin, które oczyszczą powietrze.

Powiedz „nie” elektronice

Telewizor czy sprzęt grający to urządzenia, które wytwarzają pole elektromagnetyczne. Duże natężenie fal może prowadzić do bólu głowy i bezsenności, dlatego specjaliści zdecydowanie radzą wykluczyć telewizor i inne tego typu urządzenia z aranżacji sypialni. Jeśli jednak przed snem lubisz się zrelaksować przy dźwiękach nastrojowej muzyki, postaw na bezprzewodowy głośnik do smartfona.