Posted by on 23.08.2016 in Kolory | 0 comments

Z pewnością każdej pani domu marzy się przytulny dom z pięknymi wnętrzami. Jednak nie takimi nudnymi i przewidywalnymi, tylko oryginalnymi, które będą wprawiały w zachwyt gości i domowników. Zamiast wysyłać maila do profesjonalnego dekoratora, skorzystaj z naszych porad. Podpowiadamy jak domowymi sposobami udekorować ścianę.

Ściana w obrazach

Ściana w jednolitym kolorze, na przykład beżowym może się wydawać nieatrakcyjna. Zanim wybierzesz nowy kolor lub tapetę zastanów się, jakimi obrazami mogłabyś udekorować powierzchnię. Możesz stworzyć minigalerię ze zdjęciami członków rodziny, ale także pejzażami czy fotografiami z wakacji. Jeśli masz ulubione grafiki czy rysunki także możesz je oprawić i powiesić na ścianie. Kompozycja będzie ciekawsza jeśli zastosujesz ramki w różnych kolorach oraz wzorach. Warto powiesić je także asymetrycznie, tworząc atrakcyjne wykończenie ściany.

Farba magnetyczna albo farba tablicowa

Cenisz sobie możliwość kreatywnego wykończenia ścian? Lubisz, kiedy ozdoby mają personalny charakter? Na domifikacje znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów na malowanie mieszkania. Skorzystaj z farby tablicowej – na czarnej powierzchni będziesz mogła zapisywać kredą hasła motywacyjne czy przypomnienia dla członków rodziny. Kiedy ci się znudzą lub będą nieaktualne szybko je usuniesz. Ciekawym pomysłem jest także zastosowanie farby magnetycznej, która pozwoli na zaczepianie na ścianie różnych notatek czy zdjęć bez korzystania z gwoździ.

Fototapeta

Fototapety powracają do łask w odświeżonej formie. Zamiast widoku na ocean i palmę znajdziesz szeroki wybór abstrakcyjnych wzorów. Szczególnie atrakcyjnie będzie wyglądała tapeta na jednej ścianie, skontrastowana z jednobarwnymi powierzchniami.

Geometryczne wzory

Geometryczne wzory wymalowane na ścianie podkreślą nowoczesny wystrój wnętrza. Najlepiej zaopatrz się w niewielkiej pojemności testery farb w kilku różnych kolorach. Teraz wystarczy, że narysujesz geometryczne formy i wypełnisz je barwną emulsją. Świetnie sprawdzą się koła lub trójkąty.

Malowanie to jedna z najprostszych i jednocześnie często najtańsza metoda szybkiego oraz efektownego odświeżenia ścian. Jeśli szukasz praktycznych wskazówek w tym temacie znajdziesz je w tym poradniku. Z przygotowaniem teoretycznym łatwiej przejść do zadania.