Posted by on 05.10.2015 in Porady | 0 comments

Twoje marzenia o postawieniu kominka w domu zaczynają powoli się spełniać. Teraz pozostaje ci już jedynie wybrać odpowiedni wkład i zabudowę kominka, który przez wiele lat będzie stanowił jeden z ważniejszych elementów wystroju naszego domu.

Dlaczego wygląd kominka jest tak istotny? Zazwyczaj staje się on prawdziwym sercem domu, przez co jego ekspozycji warto poświęcić więcej uwagi. I choć trendy w aranżacji wnętrz regularnie się zmieniają, oferta kominków jest tak bogata i urozmaicona, że wybrany przez nas model powinien świetnie prezentować się przez bardzo długi czas.

Jak wybrać wkład kominkowy?

Podczas zakupu wkładu kominkowego zadbajmy o właściwy dobór jego wielkości do rozmiarów pomieszczenia oraz faktycznego zapotrzebowania na ciepło w domu. Duże znaczenie będzie miał także wybór odpowiedniego kształtu wkładu kominkowego.

Jeśli tylko mamy taką możliwość, możemy też rozważyć zakup kominka narożnego z dwoma lub nawet trzema szybami, które cieszą się coraz większą popularnością. Chętnie wybieranym dodatkiem jest natomiast zewnętrzna szyba dekoracyjna, która nadaje kominkowi nowoczesny wygląd, a zarazem optycznie powiększa front wkładu.

Wybieramy obudowę do kominka

Po zakupie wkładu przyjdzie czas na główny punkt programu, czyli wybór zabudowy kominka. Ostateczna decyzja w tej sprawie powinna zapaść po uwzględnieniu zarówno walorów praktycznych każdego rozwiązania, jak i naszych upodobań oraz gustu.

Klasyczna obudowa do kominka przypomina najczęściej rzeźbiony portal kamienny. Z kolei miłośnikom stylu rustykalnego z pewnością spodobają się kominki o szerokiej podstawie z kamiennymi ściankami i zwieńczeniem w postaci drewnianej belki.

Producenci kominków nie zapominają oczywiście o osobach preferujących nowoczesne aranżacje. Ich serca niewątpliwie skradną minimalistyczne, proste zabudowy, bez znaczących elementów dekoracyjnych bądź z ramą z gładkiej lub szlifowanej stali.