Posted by on 20.02.2017 in Kolory, Porady | 0 comments

Biały kolor w aranżacji wnętrz pozostaje wciąż jednym z obowiązujących trendów. O tym, że chętnie po niego sięgamy, decyduje nie tylko moda – biel ma wiele zalet, dzięki którym pomieszczenia znacznie zyskują na estetyce. Kiedy i gdzie wykorzystać biel?

Biel we wnętrzach – za i przeciw

Biel to kolor kojarzony ze szpitalną sterylnością – z tego też powodu nie wszyscy w nim gustują. Chociaż przepełnione bielą pomieszczenie rzeczywiście może wydawać się chłodne i nieprzyjemne, jest wiele sposobów na jego „udomowienie”.

art-wall-brush-painting-large

Białe ściany są nudne? Nie, jeśli odpowiednio je zaaranżujemy. Dużą rolę odgrywają tu elementy wyposażenia i dodatki, które są w stanie nadać pomieszczeniu konkretny styl.

W końcu, nie można także zapominać o ważnej roli bieli w wizualnym odbiorze pomieszczenia. Jak żaden inny kolor doskonale je rozświetla, a przy tym czyni optycznie większymi – jest więc świetnym rozwiązaniem do wnętrz niewielkich i słabo oświetlonych.

wałek do malowania ścian

Biała kuchnia, salon i łazienka

Jak już wyżej wspomnieliśmy, biel doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu, które wizualnie powiększy, ale można ją także śmiało stosować we wnętrzach przestronnych. Jest doskonałym rozwiązaniem do kuchni oraz łazienki, ale będzie też udanym elementem aranżacji pokoju dziecięcego lub sypialni.

Biel jest kolorem eleganckim, więc sprawdzi się także we wnętrzach reprezentacyjnych – w domowym salonie, a także w biurze firmy lub gustownym lokalu.

farba proszkowa

Biała farba do ścian czy tapeta?

Biel może pokrywać wszystkie ściany lub tylko wybrane z nich. Gładką białą powierzchnię uzyskamy dzięki użyciu farby wewnętrznej, której powierzchnię będziemy mogli później urozmaicić dekoracyjnym motywem (np. naklejką czy wzorem odmalowanym od szablonu).

Bardziej dynamicznym elementem wystroju będzie natomiast tapeta, np. z deseniem w modną białą cegłę lub białe deski.

W łazience lub kuchni można sięgnąć również po białą glazurę oraz terakotę, które stworzą odporną na działanie wody okładzinę i sprawdzą się w aranżacjach industrialnych, minimalistycznych lub skandynawskich.