Blog o farbach dekoracyjnych

Blog, na którym opisuję różne rodzaje farb. Porady dotyczące remontu

Navigation Menu

Najmodniejsze dodatki do domu w 2017 roku!

Najmodniejsze dodatki do domu w 2017 roku!

Posted by on 23.02.2017 in Technika | 0 comments

Każdego roku trendy wnętrzarskie nieco się zmieniają – w 2016 mieliśmy do czynienia z chłodniejszymi aranżacjami utrzymanymi w odcieniach niebieskiego. Tym razem w mieszkaniach królują kolory zieleni, a co za tym idzie, bardziej naturalne wystroje o zdecydowanie przytulniejszym charakterze.

Read More

Modne kolory tego sezonu

Posted by on 19.11.2015 in Kolory, Technika | 0 comments

naklejki na scianyJeśli chcemy pozostać na topie z aranżacją wnętrz, przede wszystkim musimy brać pod uwagę trendy wnętrzarskie. Pożądane kolory na dany sezon na szczęście nie zmieniają się zbyt często, zatem bez obaw możemy nanieść upragniony kolor farby na ścianę, który pozostanie na niej przez długi czas.

 

 

 

 

Jakie kolory tego lata królują na ścianach?

Read More

Nowoczesne malarstwo

Posted by on 06.11.2015 in Rodzaje farb, Technika | 0 comments

kolory malowanie ścianyBardzo często słyszymy, że jakiś obraz został sprzedany za miliony dolarów, czego nie jesteśmy w stanie zrozumieć, ponieważ przedstawia on zwykłą plamę. Staramy się znaleźć ukryte znaczenie, ale bezskutecznie. Oprócz dziwnych obrazów, tworzone są także różne wariacje ścienne, które stają się dekoracją wnętrza. Powstają nawet specjalne widowiska, podczas których w nietypowy sposób artyści malują ściany.

Gdy chlapanie farbą już się przejadło, powstał nowy pomysł, aby w ściany rzucać całymi puszkami farby. Po takim potraktowaniu ściany, można na niej zaobserwować najrozmaitsze wzory. Niektórzy oczywiście mówią, że to sztuka nowoczesna, dla innych jest to po prostu zwyczajny przypadek. Przypadek lub nie, ale i tak wygląda to niezwykle ciekawie i ściana z taką historią będzie cenna nie tyko dla nas ciekawym wspomnieniem, ale i interesującą opowieścią dla przyszłych gości, którzy będą zainteresowani powstaniem takiej dekoracji.

Innym sposobem jest strzelanie farbą z pistoletu. Można napełnić pistolety różnymi barwami i w ten sposób również w szalony sposób uatrakcyjnić wnętrze. Zarówno ten sposób, jak i poprzedni, może być pomysłem na parapetówkę, w czasie której tego rodzaju zabawa wprawi w znakomity nastrój naszych gości, a my przy okazji będziemy mieć błyskawicznie, acz nieszablonowo pomalowaną ścianę.

Kolejną metodą na abstrakcyjne pomalowanie ściany, jest napełnienie farbą balonów. Można się łatwo domyślić, co z tymi balonami należy później zrobić – oczywiście rzucić nimi o ścianę. Taka zabawa na pewno spodoba się najmłodszym, więc można zachęcić je do pomocy. My zyskamy dekorację rodem Muzeum Sztuki Współczesnej, a dzieci ogrom radości.

Niewiele jest odważnych osób, które na takie malowanie by się skusiło. Ludzie uwielbiają mieć idealne mieszkania, jak z katalogów. Jednak jeżeli mamy wyobraźnię i odrobinę szaleństwa we krwi oraz nie boimy się nowych wyzwań, to te sposoby będą idealne na ożywienie naszego domu i zdobycie niezapomnianych wrażeń z samego malowania.

Read More

Pokoloruj ściany

Pokoloruj ściany

Posted by on 11.05.2015 in Kolory, Porady, Technika | 0 comments

Wiadomo, że kolory mają na nas wpływ, a zwykła biel może się szybko znudzić. Wiosna to czas zmian, może więc warto także sięgnąć po pędzel i wprowadzić w swoje przestrzenie nieco barw? Podpowiemy jak się za to zabrać.

Read More

Graffiti – sztuka z ulicy

Graffiti – sztuka z ulicy

Posted by on 03.12.2014 in Technika | 0 comments

Graffiti już nie jest tylko sztuką uliczną. Kiedyś postrzegane tylko jako akty wandalizmu, przed kilkunastu laty zyskało status sztuki a teraz jest nawet wykorzystywane do ozdabiania budynków publicznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zafundować sobie graffiti na ścianie w pokoju. Warto przy tym wiedzieć, skąd wzięła się ta sztuka.

Read More

Tapetowanie bez błędów

Tapetowanie bez błędów

Posted by on 18.11.2014 in Technika | 1 comment

Jeżeli chcesz własnymi siłami i przy niewielkim nakładzie pieniędzy odświeżyć swoje mieszkanie, to idealnym rozwiązaniem jest tapetowanie. Długo nieobecne i przez jakiś czas uznawane nawet za kiczowate tapety wracają do naszych mieszkań.

Read More