Posted by on 23.02.2017 in Technika | 0 comments

Każdego roku trendy wnętrzarskie nieco się zmieniają – w 2016 mieliśmy do czynienia z chłodniejszymi aranżacjami utrzymanymi w odcieniach niebieskiego. Tym razem w mieszkaniach królują kolory zieleni, a co za tym idzie, bardziej naturalne wystroje o zdecydowanie przytulniejszym charakterze.

Stawiamy na naturę!

2017 rok jest czasem powrotu na łono natury. Wybieramy więc do mieszkań dodatki roślinne, ekologiczne i w barwach ziemi. Efektownie prezentują się duże rośliny doniczkowe ustawiane na podłodze, ale równie dobrym pomysłem jest własna hodowla kaktusów – nie chowaj ich na parapecie! Ustawione na półkach w salonie czy stanowiące dekoracje salonu wyglądają o wiele ciekawiej i wprowadzają nutę egzotyki do mieszkania. W cenie są również wszelkiego rodzaju skarby przyniesione z lasu – czemu by nie wykorzystać kory drzewnej do ozdobienia fragmentu ściany albo samodzielnie wyrzeźbić figurki z większego konara?

kitchen-728718_1280 (1)

Z czym łączyć zieleń?

Wnętrza roku 2017 mają uspokajać, skłaniać do odpoczynku oraz harmonizowania się z naturą i samym sobą. Powinny zatem tworzyć poczucie bezpieczeństwa, do czego z powodzeniem można wykorzystać zielony kolor. Nie musimy od razu malować całego pomieszczenia zieloną farbą – wystarczy wybrać meble, dywany i zasłony w tym odcieniu, choć na ścianach zaprezentuje się równie dobrze. Zieleń będzie się pięknie komponowała z szarościami, brązami oraz bielą, choć udane są także zestawienia z odcieniami beżowymi. Więcej inspiracji znajdziesz tutaj: http://kobietamag.pl/modne-dodatki-wnetrz-przyniosl-2017/

malowanie_sufitu1

 

Korek i terakota

Materiały te idealnie pasują do naturalnego wystroju przestrzeni. Posadzki z płytkami terakotowymi będą przywodziły na myśl ziemię – idealnie współgrają z roślinami doniczkowymi i stonowanymi barwami. Korek można natomiast wykorzystać na ścianach. Ociepli on charakter otoczenia, a jednocześnie będzie pełnił funkcję wygłuszającą. Nie zapominajmy też, że na powierzchniach korkowych można przyczepiać różne ozdoby lub notatki – jak je wykorzystamy, zależy jedynie od naszej inwencji i wizji wykończenia mieszkania.