Posted by on 22.09.2012 in Porady | 0 comments

Każdy z nas ma jakieś marzenie odnośnie zawodu. Niektórzy marzą o tym by być policjantem, inni by zostać biznesmenem, a jeszcze inni, by zostać malarzem. Jak dokładniej wygląda zawód malarza budwolanego? Prezentujemy już dziś.

Zadania malarza
Do najważniejszych zadań malarza budowlanego należy :
-wykonywanie prac w pomieszczeniach takich jak mieszkania, magazyny, hale fabryczne,
-malowanie elewacji budynków, kostrukcji dachowych,
-wykonywanie czynności wchodzących w zakres małej architektury związanej z budynkami,
Zadania malarza to także :
-gipsowanie,
-szlachlowanie,
-malowanie ścian i sufitów,
-naklejanie tapet,
a także przyrządzanie i mieszanie farb.

Narzędzia w zawodzie malarza
W zawodzie malarza budowlanego, osoba wykonująca ten zawód nie tylko posługuje się pędzlami i farbami lecz również agregatami malarskimi,  sprężarkiami, postoletami malarskimi, mieszalnikami i mieszankami farb.

Czego wymaga praca malarza
Praca malarza głównie wymaga pracy na wysokości, styczności z chemikaliami oraz obciążenia fizycznego związanego z noszeniem sprzętu i farb. Ponadto dobrze jest, by osoba kandydująca na stanowisko malarza powinna być wytrzymała pod względem wysiłku, dokładności  oraz samodzielności.

Jak zostać malarzem
Aby zostać malarzem wystarczy ukończenie szkoły zasadniczej lub praktycznej nauki zawodu w charakterze pracownika młodocianego. Poza tym wymagana jest znajomość zasad BHP. W zawodzie mile widziani są zarówno mężczyźni jak i kobiety.  Najpoważniejszymi przeciwskazaniami dotyczącymi pracy w charakterze malarza budowlanego są problemy zdrowotne.