Posted by on 02.11.2014 in Porady | 0 comments

Szablony do malowania ścian przebojem wdarły się do naszych mieszkań. Są bardzo ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem, dzięki nim możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa w naszym mieszkaniu. Ogromna ilość dostępnych wzorów i kolorów sprawi, że nasze ściany nabiorą niebagatelnego wyglądu i charakteru.

Szablony do malowania możemy nabyć w praktycznie każdym markecie budowlanym i sklepie z wyposażeniem wnętrz. Stają się coraz popularniejsze, dlatego nikogo nie dziwią już stojaki z szablonami stojące przy kasach. Ogromnym plusem jest to, że możemy kupić gotowe szablony w przeróżnych wzorach, kolorach i wymiarach, ale także zrobić taki szablon samodzielnie. Dzięki temu na ścianach możemy umieścić to na co tylko mamy ochotę – możemy dać się ponieść fantazji.

Jeżeli mamy już wzór który chcemy umieścić na ścianie, to czas wziąć się do malowania. Nie potrzebujemy specjalnych umiejętności, dlatego każdy powinien sobie bez problemu poradzić z tym zadaniem. Współczesne szablony malarskie to kawałki sztywnego papieru lub folii z wyciętym wzorem do wypełnienia kolorem. W przypadku małych szablonów sprawa jest bardzo prosta – na początek trzeba zaznaczyć ołówkiem na ścianie miejsce, w którym chcemy umieścić wzór. Szablon do ściany przyczepiamy taśmą maskującą i odciskamy na nim gąbkę, którą wcześniej moczymy w farbie. Trzeba uważać aby nie była zbytnio namoczona, bowiem spływająca farba może dostać się pod szablon i spowodować zacieki. Szablon zdejmujemy ze ściany i myjemy pod bieżącą wodą – po wysuszeniu możemy go ponownie użyć.

szablony malarskie

W przypadku gdy zdecydowaliśmy się na umieszczenie na ścianie większego wzoru, najlepiej będzie malować z użyciem rzutnika. W ten sposób możemy umieścić na naszej ścianie zdjęcie, grafikę lub unikatowy obrazek który sami stworzyliśmy na komputerze. Wzór wyświetlamy w miejscu w którym chcemy aby się znalazł. Następnie należy dokładnie, ale delikatnie, obrysować go ołówkiem i środek wypełnić farbą. Najlepiej użyć do tego małego wałka, a do krawędzi pędzelka.