Posted by on 08.12.2014 in Porady | 0 comments

Bez wątpienia sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w naszym mieszkaniu. Zaczynamy w niej każdy dzień i na jego koniec szukamy tam relaksu i odprężenia. Warto zadbać, aby nasza sypialnia była miejscem w którym się dobrze czujemy i możemy tam wypocząć.

Sypialnia powinna być urządzona i przytulnie i romantycznie. Czasem ciężko nam to połączyć, jednak zazwyczaj udaje nam się dopasować aranżację do własnego gustu. W końcu najważniejsze jest aby sypialnia była miejscem w którym to my czujemy się dobrze. Nie jest to pomieszczenie które wystawiamy na pokaz, dlatego możemy je urządzić wyłącznie pod siebie. Sypialnia powinna być naszym azylem i miejscem w którym czujemy się dobrze. Kolory powinny być tak dobrane, aby zachęcały do snu, relaksowały i dawały wytchnienie.

Wybierając kolory farb do naszej sypialni musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę nasze gusta i potrzeby. Nie wszyscy będą się dobrze czuli w ścianach pomalowanych na intensywny fiolet, dla innych okaże się on najlepszym kolorem. Najważniejsze jest aby kolory nas nie przytłaczały. Dzięki temu będziemy z łatwością zasypiali, a rano obudzimy się pełni energii.

sypialnia

W małych pomieszczeniach zaleca się stosowanie kolorów jasnych, które optycznie powiększą i rozjaśnią pokój. Dużo zależy także od stopnia nasłonecznienia naszej sypialni. Jeżeli nasz pokój jest już wystarczająco słoneczny, to możemy pomalować go na zimny błękit. W przypadku gdy nasze okna wychodzą na północ lub wschód, warto pomyśleć o ciepłych kolorach. Bardzo dobrym i modnym ostatnio rozwiązaniem jest łączenie kolorów lub przyklejenie na jednej ze ścian ciekawej fototapety. Takie rozwiązania stosujemy najczęściej na ścianie za wezgłowiem łóżka.

Oprócz odpowiedniego dobraniu kolorów ścian trzeba także zwrócić uwagę na kolor podłogi oraz dodatki. Jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach. O wyglądzie sypialni bardzo często decydują detale, dlatego warto dobrze przemyśleć jak chcemy urządzić naszą sypialnię. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie dobranie oświetlenia.