Posted by on 02.06.2014 in Porady | 0 comments

Przyklejanie fototapety nie jest niestety tak łatwe jak założenie zwykłej tapety. Owszem potrafi dać naprawdę piorunujący efekt, ale tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest poprawnie przyklejona, bez żadnych zagięć, zadrapań, czy otarć. Nie mówiąc już oczywiście o tym, że należy ją także prosto przykleić, tak, by nie przypominała niedbale przymocowanego plakatu z gazety.
Jeszcze kilka lat temu fototapety nie były, aż tak chwytliwym materiałem w wykończeniu naszych wnętrz. Prym zaczęły wieść dopiero wówczas, gdy nowoczesne technologie cyfrowe zaczęły sobie bardzo dobrze radzić z ich obróbką i wytworzeniem.
Dzisiaj na naszej ścianie, za niewielkie pieniądze możemy umieścić najróżniejsze motywy i zdjęcia. Właściwie nie ma takiej rzeczy, której nie udało by się przenieść na obraz fototapety. Rodzinka, zdjęcie z wakacji, zwierzę, miasto nocą… Pomysłów nie brakuje.
Każde przyklejenie fototapety należy rozpocząć od sprawdzenia jej stanu technicznego. Szkoda bowiem, aby podczas jej naklejania okazało się, że w jakimś miejscu jest przedarta lub zniszczona.
Gdy, okaże się, że wszystko jest w porządku możemy zabrać się do pracy. Na początek to, co będzie nam potrzebne, czyli: pędzel, wałek, klej do tapet, nożyk do tapet, ołówek, poziomica.
Przystępujemy do pracy
Zanim założymy fototapetę na ścianę upewnijmy się dwa razy, czy ściana jest czyta, sucha i równa. Fototapeta nie jest bowiem wykonana z takich materiałów, by mogła zamaskować wszelkie nierówności, czy wady w ścianie. Jej zadaniem jest dekoracja, a nie niwelowanie, czy ukrywanie tego, co nie jest idealne.
Fototapetę przyklejamy zawsze na zagruntowaną powierzchnię ściany. W wyjątkowych sytuacjach pokrytą także środkiem grzybobójczym.
Równe przyklejenie tapety możemy sobie ułatwić narysowaniem linii poziomych, czy pionowych np. ołówkiem, zgodnie z którymi przeprowadzimy naszą fototapetę na ścianie.

Uwaga! Przed założeniem fototapety nie zapomnijmy o wyłożeniu gwoździ ze ściany, zdjęciu listew przypodłogowych, usuńmy z niej także wszelkie gniazdka i kinkiety.

Więcej porad znajdziesz tu.