Posted by on 29.11.2014 in Porady | 0 comments

Czy nie marzysz czasami o tym by poczuć na skórze letnią mżawkę w słoneczny, tęczowy dzień? Zamiast marzyć, możesz to zrealizować, kolorując łazienkę w niepoprawnie optymistyczne, tęczowe barwy. To twoja łazienka – czemu nie zrobić z niej kolorowej krainy?

Łazienka zmienną jest

Kto powiedział, że pomieszczenia trzeba malować co kilka lat? Jeśli lubisz zabawę kolorami, czemu nie możesz zmieniać koloru łazienki wtedy, kiedy najdzie cię na to ochota? Obecnie jest bardzo bogaty wybór kolorystyczny specjalnych farb do łazienki, więc czemu by ich nie sprawdzić? Wnętrza nie muszą być śmiertelnie nudne i stylistycznie poprawne. To twoje wnętrze i to ty w nim rządzisz.

Kolorowe jarmarki, barwne umywalki

Dzisiejsze sklepy mają w swoje ofercie tak bogaty wybór akcesoriów łazienkowych, że nawet władcy tęczy znajdą coś dla siebie. Umywalka wcale nie musi być biała – dzisiaj możesz do woli przebierać w kolorach i kształtach. Dyktatura bieli została już oficjalnie obalona! Do umywalki możesz dołączyć ekipę kolorowych mydełek czy tez ciekawych dodatków łazienkowych. Jedyna zasada jest taka, że nie mogą być szare i nudne.

Kolorowanki światłem

Światło to doskonały malarz. Do tego, jeśli pokolorujemy naszą łazienkę różnobarwnym światłem, łatwo można je zdjąć i nałożyć nową paletę świetlnych kolorów. Kolorowe żarówki są idealnym towarzyszem długich jesiennych wieczorów i doskonale przeganiają wszelkie smutki i cienie. Pobaw się konwencją i powalcz z nuda samodzielnie skomponowanym mieczem świetlnym.

Zbawienny wpływ kolorów

Leczenie kolorem ma już swoją oficjalną nazwę – chromo terapia. Według niej, określone barwy maja realny wpływ na ludzkie samopoczucie i zdrowie. Nie musisz jednak wierzyć teorii – otwórz prywatną praktykę lekarską, w ramach której będziesz przeprowadzać organoleptyczne badanie wpływu kolorów na nastrój. Swój gabinet możesz założyć właśnie w łazience i w oparach prysznicowego deszczyku będziesz przeprowadzać długie i nieprzyzwoicie relaksujące kąpiele w barwach. Wyniki doświadczenia zapisz w rubryce: „to był dobry, barwny dzień”