Posted by on 04.06.2015 in Kolory | 2 comments

O tym, że dziecko powinno mieć swój własny pokój od drugiego roku życia, bo to świetnie wpływa na jego rozwój, czytamy w poradnikach dotyczących wychowania. Warto więc zadbać o to, aby takie miejsce dla naszej pociechy wygospodarować, jeśli natomiast nie dysponujemy większą powierzchnią, niech to będzie chociaż kącik tylko dla niej, na przykład w jednym z większych pokoi. Im maluch starszy, tym bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że ma swoje zdanie, dlatego trzeba brać je pod uwagę przy urządzaniu pokoju, który będzie nie tylko miejscem zabaw, ale wkrótce również nauki. Dzisiaj chciałabym przybliżyć sposoby na aranżację pokoju dla naszych pociech ze szczególnym uwzględnieniem kolorów.

Pokój dla dziewczynki

Zwykle jest tak, że dziewczynki marzą o pokoju, który jest stylizowany na ten z bajki o księżniczkach i królewiczu, czy kucyku. Warto więc przedyskutować z naszą pociechą to, w jakich kolorach powinno być utrzymane jej królestwo. Kolory ścian w pokojach dziewczynek są zwykle różowe, błękitne, czasem żółte, ale również wrzosowe. Nie ma sensu się upierać przy kolorach, które podobają się nam, dziecko ma się dobrze czuć w pokoju, w którym będzie spędzało większość dnia. W pokoju naszej małej księżniczki nie może zabraknąć też mebli, często wybierane są te, stylizowane na wzór baśniowy, nie powinno wśród nich zabraknąć miejsca na ulubione książeczki, komodę na ubrania, pudełka na zabawki i oczywiście łóżku, które powinno być przede wszystkim wygodne, ale również zgodne z życzeniem naszej pociechy.

Następnym razem postaram się napisać o aranżacjach pokoju dla chłopca i rozwiązaniach, które sprawią, że wnętrze nabierze oryginalności. Wszystkie potrzebne znajdziesz Castorama.pl