Posted by on 01.11.2014 in Porady | 0 comments

Istnieje wiele sposobów na pokrycie ścian w nowym bądź remontowanym domu. Większość osób używa do tego po prostu zwykłych farb. Jeśli szukamy jednak efektów specjalnych, warto pomyśleć o farbie w spray’u.

Farba w aerozolu to zazwyczaj główna broń grafficiarzy, którzy często niesłusznie uznawani są za wandali. Oczywiście, istnieją osobnicy, którzy puszki z farbą używają tylko po to aby napisać coś niezbyt mądrego, jednakże prawdziwi grafficiarze tworzą najczęściej małe dzieła sztuki. Co więcej, często zawierają one w sobie prawdy życiowe i ocierają się o ważne tematy.

Graffiti widuje się zazwyczaj na ścianach budynków, nikt jednak nie powiedział, że nie sprawdzi się to też jako dekoracja pokoju. Szczególnie jeśli jest to pokój nastolatka. Motywów do namalowania na ścianie może być wtedy bardzo wiele, począwszy od ulubionego muzyka do postaci z komiksów czy ulubionych seriali. Dodatkowo, nastolatek będzie mógł się pochwalić przed znajomymi nietypowym wystrojem.

Dobrze przemyślane graffiti może się też doskonale wkomponować w innych pomieszczeniach w domu. Motywem mogą być np. niezwykłe rośliny na ścianie w salonie.

Do malowania graffiti lepiej nie zabierać się samemu. Warto rozejrzeć się za grafficiarzami na osiedlu, w Internecie lub popytać wśród znajomych. Zazwyczaj nie jest to problem by dowiedzieć się kto jest w tym dobry, a kto nie. W miastach często istnieją także specjalne miejsca gdzie można legalnie malować graffiti, więc warto poszukać także tam.

Zanim jednak zacznie się poszukiwania odpowiedniej osoby, należy zrobić jedną ważną rzecz. Trzeba poważnie przemyśleć decyzję i zastanowić się czy ta ozdoba na ścianie będzie w tym miejscu pasowała i czy zbyt szybko nie stanie się nudna. Zwłaszcza, że często zamalowanie graffiti nie jest takie proste. Przy braku całkowitej pewności lepiej zdecydować się na naklejki dekoracyjne lub fototapetę.