Posted by on 14.12.2014 in Porady | 1 comment

Dawniej malowanie wyglądało trochę inaczej niż w dzisiejszych czasach. Obecnie coraz częściej odchodzi się od malowania ścian na biało lub w jednolitym kolorze. Dzisiaj chętnie sięgamy po inspiracje do katalogów lub szukamy odmiany. Chcemy aby nasze wnętrza wyróżniały się pośród innych i aby były wyjątkowe.

Malowanie ścian w różnych kolorach to już chyba standard- dzisiaj jednak nie będziemy o tym rozmawiać. Skupimy się na dostępnych na naszym rynku efektach dekoracyjnych jakie możemy osiągnąć na ścianach w domu. Dekorując ściany do dyspozycji mamy: farby, szablony malarskie, werniksy, bejce, obrazy, brokaty oraz wiele innych.

Do ciekawych efektów dekoracyjnych możemy zaliczyć brokat promowany przez znaną polską projektantkę odzieży Ewę Minge. Wraz z producentem farb Dekoral opracowano serię farb Dekoral Fashion- Diamentowa Kolekcja. Aby uzyskać efekt błyszczących drobinek na ścianie, należy zastosować transparentną farbę na ścianę. By osiągnąć efekt dekoracyjny dopasowany do naszych potrzeb, Dekoral wypuścił kilka różnych brokatów. Są to efekty: „Perłowej Poświaty”, „Srebrnego Pyłu” i „Iskrzącego Złota”.

Inne ciekawe rozwiązanie dla dekoracji ścian wprowadził fiński producent farb Tikkurila. W kolekcji Be Special Dekor możemy znaleźć taki efekt jak: Salt&Pepper. Efekt „soli i pieprzu” możemy uzyskać na ścianie malując ją transparentną farbą. Jest to charakterystyczny efekt rozsypanych drobinek, które z pewnością odmienią Twoją ścianę. Wbrew pozorom dekoracja tego typu będzie wyglądała dobrze nie tylko w kuchni.

Cały system dekoracji ściennych posiada w swojej ofercie firma FOX. Znajdziemy tutaj farby dekoracyjne, całe systemy dekoracji oraz tynki ozdobne takie jak: relief, piaskowiec, trawertyn czy stiuk. Ponadto w ofercie tej firmy znajdziemy rozwiązania innowacyjne jak papier ozdobny- dzięki któremu łatwo i szybko stworzymy niezwykłe dekoracje ścienne. Jeżeli już mowa o produktach tej firmy, nie sposób byłoby nie wspomnieć o farbie dekoracyjnej ZEN. Jest to farba, w której znajduje się różnych rozmiarów granulat. Przy użycia pędzla rozprowadzamy go na ścianie tworząc najbardziej fantazyjne wzory.