Posted by on 05.10.2012 in Porady, Rodzaje farb | 0 comments

Coraz modniejszą i zarazem ciekawą alternatywą dla pokrycia ścian jest farba kredowa. Nie maluje się nią rzecz jasna całego mieszkania. Farba kredowa ma bowiem ściśle sprecyzowane zastosowanie – jest nim oczywiście pisanie kredą. Posiada ona jednak swój potencjał, który zależy tylko od właścicieli wnętrza, od ich kreatywności.

Podpowiemy Wam kilka zastosowań dla tego rodzaju farby:

Farbą kredową najczęściej maluje się którąś ze ścian w pokoju dziecinnym tak, aby pociechy mogły bezkarnie  i do woli po niej mazać. Rodzice w ten sposób nie tylko dają swoim pociechom możliwość upustu ich twórczej energii, ale także oszczędzają pieniądze na malowaniu popisanych przez nie ścian. Nie wspominając już o wyglądzie estetycznym mieszkania, w którym to dzieci przechodzą właśnie etap odkrywania swojego malarskiego talentu oraz wypróbowywania wszystkich możliwych przyrządów służących ku temu…

Atrakcyjnym i oryginalnym zastosowaniem jest też pomalowanie czarną farbą kredową fragmentu ściany w kuchni. Można na nim zapisywać wiadomości dla pozostałych mieszkańców, listy zakupów czy menu na następny dzień. Stanowi zatem rodzaj domowego komunikatora. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale także designerskie. Świetnie wygląda np. w nowoczesnej kuchni o zdecydowanych barwach, np. czarno-białej.

Również dla uczniów i studentów pomysłowe rozwiązanie stanowi pomalowanie fragmentu ściany, np. nad lub obok biurka. Umożliwia to zarówno zapisywanie różnego rodzaju danych (np. rozwiązywanie zadań matematycznych), jak i ich zapamiętywanie. Zastosowanie to ma także wymiar proekologiczny, gdyż zmniejsza ilość zużywanego papieru.

Bardzo dobrym pomysłem jest  położenie farby kredowej w pokoju dziennym, np. na jednej ścianie, a następnie stworzenie swojego własnego arcydzieła. Takie rozwiązanie nada wnętrzu oryginalnego, twórczego charakteru i z pewnością nie pozostanie niezauważone przez gości.

A na koniec wnętrze biurowe. Farba kredowa jest ciekawą alternatywą dla wszelkiego rodzaju tablic na pisaki itp. Podczas zebrania pracowników, wszystkie ważne informacje (łącznie z np. wykresami) można zapisać na ścianie, a potem po prostu zmazać.