Posted by on 28.12.2014 in Kolory | 1 comment

Sypialnia jest miejscem w którym zaczynamy każdy dzień i szukamy ukojenia i relaksu pod jego koniec. Sypialnia powinna być urządzona przytulnie, trochę romantycznie. Najważniejsze są nasze preferencje, jednak warto wiedzieć jakie kolory najbardziej pasują do sypialni, a jakich powinniśmy unikać.

Do sypialni powinniśmy dobrać kolor, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Nie jest to miejsce w którym przyjmujemy gości, więc możemy zdecydować się na szczyptę szaleństwa, oczywiście jeżeli mamy na to ochotę. Sypialnia powinna być naszym azylem i miejscem w którym czujemy się dobrze. Kolory powinny być tak dobrane, aby zachęcały do snu, relaksowały i dawały wytchnienie.

W małych pomieszczeniach zaleca się stosowanie kolorów jasnych, które optycznie powiększą i rozjaśnią pokój. Dużo zależy także od stopnia nasłonecznienia naszej sypialni. Jeżeli nasz pokój jest już wystarczająco słoneczny, to możemy pomalować go na zimny błękit. W przypadku gdy nasze okna wychodzą na północ lub wschód, warto pomyśleć o ciepłych kolorach. Bardzo dobrym i modnym ostatnio rozwiązaniem jest łączenie kolorów lub przyklejenie na jednej ze ścian ciekawej fototapety lub obrazu. Takie rozwiązania stosujemy najczęściej na ścianie za wezgłowiem łóżka.

Wybierając kolor do sypialni musimy zwrócić uwagę na nasze indywidualne potrzeby. Niektórym dobrze będzie zasypiać w sypialni pomalowanej na intensywny fioletowy kolor, innym w stonowanej kremowej bieli. Ważne aby kolory nas nie przytłaczały – ułatwiały zaśniecie, ale także dodawały rano energii i pobudzały.

sypialnia

Przy urządzaniu sypialni musimy zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni dobór kolorów na ścianach, ale także tych na podłogach. Ważnym dodatkiem są meble, a także elementy dekoracyjne. Na pewno o wiele lepiej będziemy się czuli wchodzą do sypialni z wielkim łóżkiem przykrytym elegancką kapą i ozdobnymi poduszkami. O wyglądzie tego pomieszczenia w dużej mierze decydują detale, także odpowiednio dobrane oświetlenie.