Posted by on 20.12.2014 in Ciekawostki ze świata | 0 comments

Jeśli taki produkt jest wam kompletnie nieznany bądź też jedynie obił się wam gdzieś zupełnie przypadkowo o uszy, to powinniście nieco bardziej zgłębić temat. Głównie dlatego, że tytułowe farby na bazie żywicy silikonowej są świetnym rozwiązaniem w wielu kwestiach, na przykład jeśli o malowanie i gruntowanie elewacj. Mu skupimy się na tym, aby opowiedzieć trochę o farbach na bazie żywicy silikonowej.

Samo zagadnienie jest nieco złożone, tak jak same farby, o których mowa. Farby te składają się bowiem z jednej powłoki kryjącej oraz powłoki pośredniej. Już na samym początku warto zaznaczyć, że są to niezwykle trwałe systemy powłok i wyróżniają się pod tym względem wśród wielu znanych nam typów farb.

Ich naprawdę sporym atutem jest także to, że sprawdzają się niemal przy każdym typie tworzywa, malowanym po raz pierwszy, jak i po raz dziesiąty. Pomocne okażą się w bardzo wielu sytuacjach i przy bardzo wielu typach budynków, gdzie mamy z kolei do czynienia z wieloma typami ścian. Farby na bazie żywicy silikonowej sprawdzą się między innymi w przypadku tynków mineralnych, a także bezpośrednio na tynk czy inny rodzaj farby, na przykład farbę zawiesionową. Z racji tego, że ten typ farb jest samogruntujący to z pewnością znakomicie sprawdzi się przy takich środkach elewacji, jak beton, cegła, mur czy coraz to popularniejszy w ostatnim czasie kamień elewacyjny.

Producenci farb opartych o żywicę silikonową oferują nam kilka typów tych środków, począwszy od tych rozcieńczalnych w wodzie i odpornych na niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne. Możemy jednak przebierać w zdecydowanie szerszej gamie rozwiązań, ponieważ do czynienia mamy też z farbami, które chronią przed światłem źle oddziałującym na wszelkie powłoki malarskie. Do tych farb zaliczymy też fasadowe oraz matowe, jeszcze bardziej wzmocnione użyciem żywicy silikonowej, a także dysponujące całą paletą kolorów, które są w dodatku samozmywalne. Wszystkie te rodzaje wzmacniają wzajemnie swoje właściwości.