Posted by on 07.12.2014 in Porady | 0 comments

Jesień i zima to czas, w którym nieco więcej czasu spędzamy w domu. Długie wieczory spędzone w domu to czas kiedy coraz więcej rzeczy w pomieszczeniu zaczyna nas denerwować. A co więcej nie mamy tyle pieniędzy, żeby móc sobie pozwolić na gruntowny remont.
Może zatem warto troszkę pogłówkować i wymyślić coś samemu.
Najłatwiej jest chyba odnowić ściany. Troszkę farby, dobry pędzel lub wałek i mamy nowe wnętrze.
Aby jednak nadać mu troszkę charakteru warto postawić na kilka dodatkowych elementów. Jednym z nich może być własnoręcznie wykonany wzór.

Jak się do tego zabrać?

Najpierw pomysł. Zastanówmy się jak duży ma być nasz wzór i co ma przedstawiać. Najlepiej jest dobrać coś co nas po prostu interesuje. Najłatwiej będzie wtedy taki szablon przygotować i przyniesie nam więcej radości.

Co będzie potrzebne:

Tektura: wielkość w zależności od potrzeb A2, A3, A4 lub większe. Jeśli zaplanujemy coś bardzo dużego formatu pamiętajmy, że potrzebujemy grubszej tektury.
Oprócz tego należy przygotować pędzle: najlepiej jeden cieńszy, drugi grubszy, tak aby móc w łatwy sposób dotrzeć do małych elementów.
Farba: jeśli wolimy szybsza wersję to kupmy farbę w sprayu, jeśli zależy nam na dokładności wybierzmy zwykłą farbę akrylową w tubce.
Dodatkowo będzie również potrzebna taśma malarska.

pedzle
Jeśli już zdecydujemy się na jakiś motyw i jego wielkość przygotowujemy go poprzez naszkicowanie formy na tekturze, a następnie wycięcie wszystkich pustych elementów tak, aby powstał wzór.
Tak przygotowaną makietę przykładamy do ściany i oklejamy taśmą malarską.
Teraz już wystarczy tylko zamalować puste elementy. Po skończonej pracy odklejamy tekturę i wystarczy już tylko podziwiać to co nam wyszło.