Posted by on 29.06.2015 in Porady | 0 comments

O wyborze farby do różnych typów pomieszczeń, od kuchni, przez sypialnię, do pokoju dziecka sporo już pisaliśmy. Zwykle wychodziliśmy z założenia, że przecież ściany można pomalować samodzielnie – nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności czy sprzętu. Nie wzięliśmy pod uwagę tylko jednego – nie każdy może mieć czas, żeby te prace wykonać. Pozostaje albo mieszkać w czterech nudnych ścianach albo poprosić o pomoc fachowca. Gdzie go szukać? Czy każdy się do tego nadaje?

W zasadzie każdy, kto choć raz malował. Nie jest to czynność trudna, ani żmudna, nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności. Problemy pojawiają się, gdy trzeba położyć gładź, bo ściany okazują się nierówne i żadna farba nie pokryje ich mankamentów. Do kogo się zwrócić? Ile za to zapłacić?

Różni fachowcy zwykle posiadają własne strony internetowe. W sposób przystępny prezentują oni swoje usługi, razem z cennikiem, co ułatwia zdecydowanie się na konkretnego fachowca. Ceny kształtują się różnie, ściany zostaną nam pomalowane już od 8 złotych za metr kwadratowy. Jest to w dużej mierze uzależnione od obszaru Polski, w którym usługi są świadczone.

Można jednak nieco taniej. Wielu fachowców prezentuje swoje usługi na forach podając zakres prac, lokalizację, w której obrębie mogą pracować i oczywiście cennik. Atutem tego miejsca jest fakt, że nowy, potencjalny klient może odrzucić nierzetelnych wykonawców, a zdecydować się na któregoś z lepszych – to użytkownicy forum ich rekomendują.

Fachowca, który pomaluje ściany można szukać również tradycyjnymi drogami. Wystarczy popytać znajomych, którzy mają znajomych. Być może wśród nich znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie nam pomóc.

Jeśli tylko nie dysponujemy odpowiednią ilością czasu, warto prace remontowe zlecić fachowcowi. Z pewnością zrobi to solidnie i za nieduże pieniądze, a my będziemy mogli cieszyć się pięknym wnętrzem. Fachowiec pomoże również z dobraniem dobrej jakości materiałów budowlanych.