Posted by on 18.12.2014 in Rodzaje farb | 0 comments

Kiedy decydujemy się na przemalowanie pomieszczenia powinniśmy zwrócić uwagę na parę innych rzeczy niż tylko to, jaki kolor będzie najlepszy.

Po pierwsze zawsze pamiętajmy o przeznaczeniu pomieszczenia, które będziemy malować. Czy ściany będą narażone na wilgoć, parę wodną, tłuszcz, zarysowania, otarcia, duże nasłonecznienie itp. Poza tym, kto będzie w tym pomieszczeniu przebywał najczęściej. To właśnie tej osobie powinny sprzyjać warunki, które zapanują w odnowionym wnętrzu.

Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, producenci farb tworzą kolekcje o coraz większej ilości wariantów zarówno kolorystycznych, jak i różnych właściwości.

W dzisiejszym poście chciałabym skupić się na farbach dla alergików. To wspaniały ukłon w stronę klientów, którzy jeszcze do niedawna nie mieli szansy na kupienie farby właśnie w tym wariancie.

Jeżeli więc na przykład nasze dziecko jest alergikiem, nie będziemy się wiele zastanawiać i z pewnością kupimy farbę z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Farby te, nie posiadające w swoim składzie żadnych substancji uczulających, wykorzystuje się jako absolutną podstawę podczas malowania wnętrz szpitali, żłobków czy przedszkoli, a także innych miejsc, w których może przebywać alergik.

Te wodorozcieńczalne farby najlepiej rozprowadzać wałkami, dają wówczas najlepszy efekt krycia już po nałożeniu pierwszej warstwy.

Pamiętać musimy również o tym, że nakładając farby ekologiczne, należy dobrze przygotować ściany. Przede wszystkim ściany muszą być suche, aby nie powstał grzyb. Pozostałe konieczne czynności muszą być takie same, jak przy malowaniu zwykłymi farbami.