Posted by on 08.02.2014 in Kolory, Rodzaje farb | 0 comments

Dla osób, które chcą mieć w domu akcent od słynnego projektanta, a niekoniecznie stać je na wymyślne meble lub drogie ubrania, marka Dekoral w 2006 roku wraz ze znaną polską projektantką mody, Evą Minge, przygotowała kolekcję dekoracyjnych farb do wnętrz. Farby, które stworzono w wyniku współpracy, odzwierciedlają światowe trendy w modzie, a Eva Minge zadbała o uspokojenie modnych, żywych kolorów. Ona sama o owocach swojej pracy wypowiedziała się w następujący sposób: „Dekorujemy wnętrza naszymi ulubionymi barwami, ale niech będą one troszkę spokojniejsze. Ubranie możemy zmienić kilka razy dziennie – burzyć i budować wizerunek w zależności od nastroju. Kolory wnętrz powinny służyć nam dłużej. W domu przebywamy codziennie. W jego dekoracji kierujmy się emocjami i trendami, nie zapominając jednak o komforcie„.

malowanie ścian

Współpraca pomiędzy SigmaKalon Deco Polska, producentem Dekoralu, a Evą Minge została nawiązana jesienią 2006 roku i wtedy też odbył się pokaz mody Dekoral Fashion Show, podczas którego znana projektantka po raz pierwszy zaprezentowała swoją kolekcję publiczności. Sławomir Majchrowski, dyrektor marketingu firmy, uzasadnił swoją decyzję w następujących słowach: „Zauważyliśmy, że trendy w dekoracji wnętrz są bardzo mocno powiązane z tym, co dzieje się w świecie mody. Modne dziś kolory odzieży, za 2-3 lata będą pojawiały się we wnętrzarstwie. Nawiązaliśmy współpracę z Evą Minge po to, by w jeszcze większym stopniu brać udział w kreowaniu trendów„. W kolekcji Dekoral Fashion znalazły się następujące kolory farb:

 • monsunowa zieleń,
 • zapach mchu,
 • soczysta pomarańcza,
 • aksamitny burgund,
 • czerwień flamenco,
 • jedwabny popiel,
 • czekofashion,
 • beżowy kaszmir.

Pod koniec 2007 roku stworzono kolejną kolekcję farb dekoracyjnych, która nosi nazwę „Diamentowa kolekcja Dekoral”. Dzięki swoim intrygującym, świetlistym efektom, farby te stanowią wykończenie ekskluzywnych, wyrafinowanych aranżacji. Nie od dziś wiadomo, że świat kocha diamenty, a kolekcja ta sprawi, że dodadzą one blasku również wnętrzom. Eva Minge sięgnęła po kosmiczne inspiracje i wykorzystała potężne planety, które rządzą ludzkimi emocjami. Stworzone przez nią farby są nowoczesnymi farbami transparentnymi, które po połączeniu z ozdobnym pigmentem tworzą subtelny, wyrafinowany efekt dekoracyjny. Projektantka w tej kolekcji stworzyła trzy, diamentowane kolory farb:

 1. Perłowa poświata – dedykowana kolorom Wenus i kolorom emocji: pięknu, harmonii i natchnieniu,
 2. Srebrny pył – dedykowany kolorom Jowisza: intuicji, ekspresji i optymizmu,
 3. Iskrzące złoto – dedykowane kolorom Marsa: aktywności, energii i odwadze.

eva minge

Eva Minge stworzyła również siedemnaście odcieni hipoalergicznej farby lateksowej Akrylit w Fashion Collection. Zapewniają one długotrwały efekt kolorowych ścian, są przyjazne dla alergików i odporne na szorowanie, dzięki czemu mogą być stosowane w każdym wnętrzu. Farby te mają bardzo wysoką wydajność: nawet do 14m2 z jednego litra farby. Ich cena to około 52zł za 2,5l farby. Projektantka swój wybór uzasadnia słowami: „Stroje pasujące do wnętrz, wnętrza pasujące do stylu ubierania – taka całość odzwierciedla piękno człowieka, który po takie rozwiązania sięga. Stroje, architektura przeplatają się i uzupełniają, doświadczenia z jednej dziedziny twórczo wykorzystujemy w innej. […] Zajrzałam do światowych stolic mody, aby z ich nastroju światła i muzyki stworzyć oryginalny azyl. Tak właśnie powstała kolekcja Dekoral Fashion„.

w 2009 roku stworzono nową kolekcję farb o nazwie „Włoskie Impresje”. Farby są zainspirowane włoskimi smakami, zapachami, muzyką i kolorem, jaki fascynuje Evę Minge podczas pobytu we Włoszech. Stworzono piętnaście kolorów farb akrylowych do tworzenia efektów dekoracyjnych. Projektantka stworzyła trzy zestawy farb:

 1. Złote refleksy – przypominają o tym, że światło słoneczne nigdzie nie jest tak piękne, jak we Włoszech (dostępne farby w kolorach Dolce Vita, O Sole Mio, Piccolo Amore, Bella Donna, Caffe Espresso),
 2. Srebrne refleksy – oddają włoskie refleksy świetlne i połyskującą poświatę (dostępne kolory farb: Vino Bianco, Arrivederci, Bellisima, Ciao Bambina, Amore Mio),
 3. Antyczne refleksy – pokazują, że antyczna patyna nadaje materii unikalną szlachetność (w tym zestawie do wyboru mamy następujące kolory farb: Grande Sole, Tutto Bene, Mamma Mia, Frutta Fresca, Felicita).