Posted by on 01.04.2014 in Porady | 0 comments

Remontujesz obecnie mieszkanie i masz w planach położyć nowe panele podłogowe? To koniecznie pamiętaj o tym, aby położyć pod nie materiały podkładowe w celu wzmocnienia i ocieplenia podłogi. Co ważne, ich montaż jest bardzo prosty i samodzielnie, bez żadnej pomocy można zrobić to w swoim domu czy mieszkaniu.

 

Na samym początku należy przygotować sobie podłoże do pracy i narzędzie, które będą nam pomocne. Materiały podkładowe przeważnie układa się pod kątem 45 stopni w stosunku do paneli podłogowych. Są różne grubości podkładów, dlatego najpierw należy wybrać ten, który nam najbardziej odpowiada. Jego wybór jest uzależniony od tego, jaką jakością odznacza się nasza posadzka. Im gorsza jakość tym lepszy podkład będzie nam potrzebny. Najlepiej będzie, aby materiały podkładowe były kładzione bezpośrednio na folii paroizolacyjnej, szorstką stroną do dołu. Wzmocni to efekt i sprawi, że jego właściwości będą nieco lepsze.

 

Płyty podkładu należy układać obok siebie w odległości około 2 lub 3 minimetrów między krawędziami. Łączymy je dodatkowo za pomocą dość dobrej taśmy, najlepiej malarskiej, aby się  między sobą nie  przemieszczały. Doskonałym materiałem do paneli jest pianka, która nadaje się idealnie, a dodatkowo pełni funkcję wyciszającą.

 

Wiadomo, że jeśli mieszkamy w blokach to wszystko i wszystkich słychać, ale dzięki temu, że damy pod podłogę taką piankę przekonamy się o jej sile – znacznie wytłumimy hałasy dobiegające z mieszkania piętro niżej.

 

Oczywiście, jeżeli  będzie w sklepie z artykułami budowlanymi i zapomnimy zaopatrzyć się w odpowiednie  materiały podkładowe, to również możemy zamówić je przez internet. Obecnie jest mnóstwo stron dobrych firm, które oferują różnego rodzaju materiały podkładowe. Wybór jest naprawdę bardzo duży, dlatego możemy wybierać do woli, aż w końcu trafimy na ten, który nam będzie najbardziej odpowiadał.

 

Ceny są zróżnicowane, a jeżeli zamówimy przesyłkę kurierską, to przeważnie w przeciągu 24 godzin będziemy mieć materiały podkładowe w swoim domu. Podkłady są sprzedawane w dość dużych formatach, dlatego nie musimy się martwić, że nagle nam zabraknie takiego materiału do dalszej pracy. Trzeba wyliczyć ile metrów jest nam potrzebne, aby zagospodarować podłogę w całym mieszkaniu, a następnie przeliczyć to na ilość potrzebnych rolek. Lepiej kupić więcej niż za mało i potem biegać, aby dokupić to samo, po raz kolejny. Na rynku obecnie jest mnóstwo podkładów, ale ważne jest aby wybrać ten, który najlepiej zda egzamin pod naszą podłogą, Oczywiście musimy sugerować się także ceną, gdyż są one bardzo różne, na każdą kieszeń.