Posted by on 29.11.2014 in Porady | 0 comments

Po długiej nieobecności tapety ponownie wracają do naszych mieszkań. Na ich korzyść przemawiają cena, łatwość oraz szybkość położenia na ścianach. Niewielkim nakładem sił i pieniędzy możemy odświeżyć i zupełnie odmienić wnętrze naszego mieszkania.

Odpowiednio dobra kolorystyka ścian ma ogromny wpływ na charakter pokoju. Dzięki tapetom możemy ożywić wnętrze, nadać mu charakter i styl oraz zakryć niedociągnięcia. Wystarczy kupić kilka rolek tapety, a nasze mieszkanie błyskawicznie może zmienić się nie do poznania.

Od czego zacząć wybieranie tapety? Przede wszystkim musimy wiedzieć gdzie planujemy ją położyć. Rzadko decydujemy się na tapety w kuchni i łazience, co wcale nie znaczy że nie mamy takiej możliwości. Producenci oferują bogaty wybór tapet wodoodpornych, które idealnie nadają się do takich pomieszczeń. Zdecydowanie największy wachlarz możliwości mamy przy doborze tapet do pokoju dziennego i dziecięcego, w których możemy pozwolić sobie na pełną dowolność. Najlepiej wybrać tapetę zmywalną – dzięki temu przez długi czas będzie wyglądać atrakcyjnie. Coraz większym powodzeniem cieszą się fototapety, które zastosowane nawet na fragmencie ścian odmieniają całe wnętrze.

tapety

Jeżeli jesteśmy już zdecydowani na wytapetowanie swojego mieszkania, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach przy ich zakupie. Przede wszystkim tapetę najlepiej wybierać przy świetle dziennym. W sklepach najczęściej mamy do wglądu tylko małe fragmenty, dlatego warto wypożyczyć katalog do domu i dokładnie przemyśleć swój wybór.   Kiedy jesteśmy już zdecydowani, musimy dokładnie zmierzyć nasze ściany. Dzięki temu będziemy pewni ile tapety musimy kupić. Jedna rolka to zazwyczaj 10 metrów tapety. Aby wyliczyć ilość potrzebnych nam rolek dzielimy długość tapety na przez wysokość pomieszczenia. Przy zakupie zawsze warto zdecydować się na jedną lub nawet dwie rolki więcej, które będą przydatne przy ewentualnych problemach lub poprawkach.