Posted by on 15.02.2016 in Porady | 0 comments

Tapety w dawnych czasach były elementem, który był obecny praktycznie w każdym domu. Nikt nie wyobrażał sobie, aby w jego domu nie było tapet, jednakże czasy się zmieniały. Tapety zostały wypierane z domów i zastąpione po postu farbą. Ostatnio jednak powracają do naszych wnętrz. Z tym wyjątkiem, że nie tapetuje się nimi już całości pomieszczenia, a wybrany element. Dzięki temu można podkreślić charakter pokoju.

Wyróżnia się kilka rodzajów tapet wewnętrznych. Każda z nich jest inna i posiada lepsze zastosowanie do innego rodzaju pomieszczenia. Tapety papierowe to te najbardziej popularne – przede wszystkim są bardzo tanie, jednak ich bardzo niska cena wpływa na bardzo niską jakość produktu. dlatego najlepiej stosować je w miejscach nienarażonych na zabrudzenia i których nie będziemy musieli często myć.

Tapeta winylowa jest bardzo odporna na zmywanie. Idealnie nadaje się do miejsca, gdzie ryzyko jej zabrudzenia jest bardzo duże. Można ją zastosować np. w kuchni, łazience lub w pomieszczeniu gospodarczym.

Tapety wykonane z włókna szklanego charakteryzują się największą odpornością – dodatkowo zabezpiecza się je specjalną farbą. Ten typ tapet stosuje się w miejscach naprawdę ekstremalnych – przetrwają bowiem bardzo wiele i dodatkowo można je czyścić i myć.

Kolejną tapetą, jaką można stosować wewnątrz domu jest tak zwany raufaz. Ten rodzaj tapety jest przeznaczony do malowania farbami akrylowymi. Najważniejszą rzeczą godną uwagi jest fakt, że można taką tapetę przemalowywać wielokrotnie.

Kolejnym rodzajem tapet, jakie można zastosować wewnątrz domu, to tapety welurowe, korkowe lub też fototapety. W głównej mierze pełnią one funkcje dekoracyjne – nie należy tapetować tym rodzajem całego pomieszczenia lub jego większej części. W głównej mierze ten rodzaj ma pełnić element uzupełniający wnętrze.

Wybór tapety wewnętrznej zależy przede wszystkim od naszych własnych upodobań. Należy jednak zwrócić uwagę na przeznaczenie tapety oraz jej wytrzymałość. Zupełnie inną bowiem zastosujemy w kuchni, a inną w jadalni. Więcej w castorama.pl.