Posted by on 22.06.2015 in Porady |

Jak w każdym remoncie bywa, o efekcie prac zawsze decydują: odpowiednio dobrane materiały budowlane oraz jakość wykonanej pracy. To jak podejdziemy do zadania ma ogromne znaczenie. Jednak nawet najlepszy fachowiec nie zdziała cudów, jeśli będzie pracował przy użyciu słabej jakości produktów.

Podczas malowania oraz tapetowania ścian najważniejsza jest oczywiście farba, tudzież tapeta oraz cały sprzęt, który wspomaga ich nałożenie na powierzchnię tynków.

Wyobraźmy sobie sytuację, że zakupiliśmy bardzo drogą farbę, nakładamy ją jednak starym pędzlem z którego w dodatku wypadają włosy. Czy nie szkoda nam w tym momencie pieniędzy wydanych na produkt? Dobre farby nie są tanie, to jednak, że kosztują dużo nie musi od razu zapewniać użytkowników, że efekt za każdym razem będzie piorunujący.

Tylko wtedy, gdy zastosujemy się do wszystkich informacji i praktycznych porad znajdujących się na opakowaniu farby, czy informacji przekazanych przez osobę zatrudnioną w sklepie budowlanym będziemy mogli spokojnie przystąpić do prac.

Kiedy możemy być pewni, że sprzęt do malowania jest dobry?

W przypadku gładkich ścian pokrytych płytami gipsowo – kartonowymi należy zakupić wałki z krótkim włosiem. Do tynków strukturalnych przyda się już wałek z włosiem powyżej 10 cm. Oczywiście im wałek będzie szerszy tym szybciej skończymy pracę, jednakże w przypadku miejsc wąskich nie obędzie się bez zakupienia wałków na szerokość około 75 mm.

Jak wygląda sprawa z ilością wałków? Zazwyczaj do remontu niezbędne jest zakupienie co najmniej dwóch dużych wałków i dwóch mniejszych. Jednego użyjemy do barwy ciemnej, a drugiego do jasnej. Bywa bowiem tak, że nawet dobrze wypłukany wałek ma problemy z całkowitym oddaniem farby.

Do naszego malarskiego remontu przyda się również pędzel. Mamy ich kilka rodzajów: płaskie, okrągłe. Oczywiście ich wielkość jest przeróżna, to jaką wybierzemy zależy od miejsca jakie mamy nim pomalować. Ogólnie można powiedzieć, że pędzle płaskie stosuje się do wszelkich powierzchni ściennych, natomiast okrągłe do ram okiennych, drzwi i innych elementów drewnianych. Inne informacje dotyczące malowania i nie tylko, znajdziemy na forum internetowym.

farby lateksowe