Posted by on 18.01.2013 in Kolory |

Każdy kolor posiada niezwykły wpływ na nasze samopoczucie. Otaczając się różnymi barwami możemy różnie reagować na poszczególne sytuacje. Zobaczmy, które z barw nas uspokoją, które pobudzą do działania, a które pozostają neutralne.

Biel – kolor biały ma za zadanie uspokoić nas oraz wyciszyć. Doskonale będzie sprawował się w łazience,  gdzie dodatkowo będzie również sprawiał wrażenie czystości i sterylności, pokoju dziecięcym oraz salonie.

Błękit – Kolor jasny niebieski będzie nas relaksował oraz sprawi, że poczujemy się bezpiecznie. Jego wybór najlepszy będzie w sypialni oraz łazience.

Czerń – Kolor czarny kojarzony jest z elegancją. Ze względu na swoje nasycenie początkowo może prowadzić do pobudzenia, lecz po dłuższym przebywaniu w jego otoczeniu może nastąpić uczucie przygnębienia.

Czerwień – Kolor czerwony to kolor najbardziej pobudzający i wyzwalający emocje. Stosowany jest głównie w pomieszczeniach, w których aktywnie działamy np. siłownia. Pamiętajmy, że jego nadmiar może prowadzić do niepokoju.

Fiolet- Kolor fioletowy to kolor sprzyjający zadumie, dlatego też idealnie nada się do pokoju w którym chcemy podjąć ważne decyzje.  Również dobrze będzie wyglądał w sypialniach oraz w gabinetach.

Granat– Barwa granatowa to barwa, która zdecydowanie będzie wywoływać napięcie. Nie jest polecana do wypełnienia wnętrz w całości. Ma lepsze zastosowanie jako element dekoracyjny.

Pomarańcz – Pomarańcz to barwa kojarzona  z optymizmem, pobudzeniem aktywności oraz samego ciepła. Jest zdecydowanie jedną z przyjemniejszych barw. Jednak przy zbytnim przesadzeniu, przebywanie w pomarańczowym pomieszczeniu może być męczące.  Pomarańcz dobrze sprawdzi się w jadalni, kuchni oraz salonie.

Zieleń – Zieleń to kolor odzwierciedlający harmonię naturę oraz sprawi, że poczujemy się zrelaksowani i pełni nadziei. Zieleń do kolor, który odnajdzie się w każdym pomieszczeniu. Dobrze też współgra z pozostałymi barwami.

Żółć – kolor żółty w swym oddziaływaniu podobny jest do koloru pomarańczowego. To właśnie on jest optymistyczny, pogodny i kojarzy nam się z witalnością.  Barwa ta tak samo jak zieleń doskonale wpasuje się w każde wnętrze. Żółta może być kuchnia i żółty może być salon. Decyzja należy wyłącznie od nas.

kolor a smopoczucie